bizimsınıf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bizimsınıf

bizimsınıff

Anasayfaportal*AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
bizim sinif son konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
Çarş. Tem. 08, 2009 5:05 pm
C.tesi Tem. 04, 2009 6:12 pm
Cuma Tem. 03, 2009 5:30 pm
Cuma Tem. 03, 2009 5:29 pm
C.tesi Mart 21, 2009 11:18 am
Cuma Mart 20, 2009 11:01 pm
Cuma Mart 20, 2009 8:44 pm
Cuma Mart 20, 2009 8:42 pm
Çarş. Mart 18, 2009 4:13 pm
C.tesi Mart 14, 2009 12:56 am
En iyi yollayıcılar
Alperen
Maltepe Üniversitesi Vote_lcapMaltepe Üniversitesi I_voting_barMaltepe Üniversitesi Vote_rcap 
hüsn
Maltepe Üniversitesi Vote_lcapMaltepe Üniversitesi I_voting_barMaltepe Üniversitesi Vote_rcap 
ecm_bal
~~Özge~~
admin
Live_Dead
sessizliksokağı
*tatlı*belam*
SessiZ_FırTına
<<OKULGEZGİNi>&a

Maltepe Üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
ecm_bal
MUDUR YARDIMCISI
MUDUR YARDIMCISI
1 2
ecm_bal
3 4

Kadın
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 14/01/09 Mesaj Sayısı : 622 Nerden : istanbul İş/Hobiler : öğrenci :D voleybol Lakap :

Maltepe Üniversitesi Vide
MesajKonu: Maltepe Üniversitesi   Maltepe Üniversitesi Icon_minitimeC.tesi Ocak 24, 2009 3:44 pm

Tarihçe

Maltepe Üniversitesi, 1991 yılında, "Anaokulundan Üniversiteye" sloganıyla eğitim hizmetine başlayan Marmara Eğitim Kurumlarının başarılı eğitim geçmişinin son halkasıdır. İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından 9 Temmuz 1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulan Üniversite, 2547 sayılı kanunun vakıf ve yükseköğretim kurumlarına ilişkin yasa ve yönetmelik hükümlerine tabi bir kamu tüzel kişiliğidir.

Maltepe Üniversitesi, Maltepe’de Feyzullah Caddesindeki tarihi köşkte yönetim birimini kurup 1997 yılında ek kontenjandan öğrenci alarak öğretime başlamıştır.

Bugün Üniversitemiz, 9 fakülte, 3 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim hizmeti vermekte, bilimsel araştırma ve yayınlarıyla Türk ve dünya bilimine katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Üniversitemiz, seçkin ve deneyimli akademik ve idari kadrosuyla kurumsallaşmasını büyük ölçüde tamamlamış olarak Türk Üniversite Sistemi içindeki seçkin yerini almıştır.

Niçin Maltepe Üniversitesi

Üniversitelerin başta gelen amacı “düşünme eğitimi” vermek, bilimsel düşünceyi çağdaş dünya-görüşü olarak öğrencilerine sunmaktır.

Çevresine duyarlı üniversite, oluşturduğu bilgiyi üretime aktarmasını bilir, üretime aktarılan bilgi de somut ürünleriyle yaşamı kolaylaştırır.

Üniversiteler, ulusal karakterlerini saklı tutup bilimin evrenselliği ilkesine bağlı kalarak toplumun bugününe ve geleceğine ilişkin projeler üretir, böylece toplumu çağın beklentileri doğrultusunda dönüştürmeye ve geleceğe taşımaya çalışır.

Bütün bunlar, eğitimin ve bilimsel araştırmaların kaliteli olmasıyla gerçekleştirilebilir ancak.

İşte Maltepe Üniversitesi;

Alanlarında uzman, deneyimli kadrosuyla,

Çağın gelişim ve beklentilerine göre güncelleştirilen programlarıyla,

Akademik altyapı olanaklarının (laboratuar, bilgi ve belge merkezi, internet erişimi, vd)
çeşitliliği ve zenginliğiyle,

Akademik araştırmaları toplumuyla paylaşmasıyla,

Katılımı özendiren sosyal ve kültürel etkinlikleriyle,

Lisans eğitimi sonrası için sunduğu lisansüstü olanaklarıyla,

sizlere üniversite eğitiminiz için yeni bir seçenek sunuyor.

Bizleri yakından tanıdıkça, sizlerde de kurumsal aidiyet duygusu gelişecek, bu kurumun bir parçası olarak kimliğinizi zenginleştirebileceksiniz.

Maltepe Üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası