bizimsınıf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bizimsınıf

bizimsınıff

Anasayfaportal*AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
bizim sinif son konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
Çarş. Tem. 08, 2009 5:05 pm
C.tesi Tem. 04, 2009 6:12 pm
Cuma Tem. 03, 2009 5:30 pm
Cuma Tem. 03, 2009 5:29 pm
C.tesi Mart 21, 2009 11:18 am
Cuma Mart 20, 2009 11:01 pm
Cuma Mart 20, 2009 8:44 pm
Cuma Mart 20, 2009 8:42 pm
Çarş. Mart 18, 2009 4:13 pm
C.tesi Mart 14, 2009 12:56 am
En iyi yollayıcılar
Alperen
SİİRT ÜNİVERSİTESİ Vote_lcapSİİRT ÜNİVERSİTESİ I_voting_barSİİRT ÜNİVERSİTESİ Vote_rcap 
hüsn
SİİRT ÜNİVERSİTESİ Vote_lcapSİİRT ÜNİVERSİTESİ I_voting_barSİİRT ÜNİVERSİTESİ Vote_rcap 
ecm_bal
~~Özge~~
admin
Live_Dead
sessizliksokağı
*tatlı*belam*
SessiZ_FırTına
<<OKULGEZGİNi>&a

SİİRT ÜNİVERSİTESİ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
hüsn
MUDUR YARDIMCISI
MUDUR YARDIMCISI
1 2
hüsn
3 4

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 19/11/08 Mesaj Sayısı : 756 Nerden : İş/Hobiler : Müzik,fotoğraf çekmek,siyaset,uzay... Lakap :

SİİRT ÜNİVERSİTESİ Vide
MesajKonu: SİİRT ÜNİVERSİTESİ   SİİRT ÜNİVERSİTESİ Icon_minitimePaz Kas. 23, 2008 7:15 pm

SİİRT ÜNİVERSİTESİ'NİN TARİHİ

Halen Eğitim Fakültesi olarak hizmet vermekte olan binamız 1967 – 1976 yılları arasında Kız İlköğretmen Okulu olarak faaliyet göstermiş, 1976-1977 döneminde 2 yıllık Eğitim Enstitüsü’ne ve 1982 yılında da Siirt Eğitim Yüksekokulu'na dönüştürülmüştür. 1989-1990 akademik yılından itibaren öğrenim süresi 4 yıla çıkarılmış ve 1992 yılında Siirt Eğitim Fakültesi adını almıştır. Siirt Üniversitesi 29 Mayıs 2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, 5662 sayılı yasayla kurulmuştur. Eğitim Fakültesinde İlköğretim Bölümü adı altında öğrencisi olan öğretmenlik programlarımız:

Sınıf Öğretmenliği
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
Fen Bilgisi Öğretmenliği
Matematik Öğretmenliği

Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin toplam 1517 öğrencisi bulunmaktadır. Siirt Meslek Yüksekokulu’nda Muhasebe, Mobilya ve Dekorasyon, Makine, Elektrik ve Çocuk Gelişimi programları mevcut olup, bu yüksek okulda toplam öğrenci sayımız 368’dir.
Siirt Sağlık Yüksekokulunda ise Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu bölümlerinde toplam 408 öğrenci eğitimlerini sürdürmektedir.
2007-2008 eğitim ve öğretim yılında Üniversitemizde toplam 2955 öğrenci eğitim almaktadır.

SİİRT ÜNİVERSİTESİ 65357874cz1
SİİRT ÜNİVERSİTESİ W500

SİİRT ÜNİVERSİTESİ

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası